Arge Çalışmaları Öncesi Patent Araştırması

Arge çalışmaları öncesi patent araştırması yapmak, arge çalışmalarının gidişatına yön verecektir. Harcanan rakamları ve zamanı kısaltacaktır.

Bilindiği üzere ArGe, bir üretim prosesinin en pahalı, en çok zaman alan ve en meşakkatli bölümü / sürecidir. Bu süreçteki maddi, manevi her türlü tasarruf arge çalışmaları öncesinde patent araştırması yapılması ile sağlanabilir.

Patent / Faydalı model dokümanlarında bir ürünün ya da yöntemin nasıl yapıldığı en ince ayrıntısına kadar açıklanmaktadır. Dolayısı ile konusunda uzman olan bir kişi ilgili patent / faydalı model dokümanının her noktasını rahatlıkla ayırt edebilmektedir. Patent dokümanlarında bulunan bilgiler Arge çalışmalarına yön tutacaktır. Belki de arge süreçleri kısalacak, harcanan / harcanacak maliyetler azalacak ve harcanan / harcanacak efor azalacaktır.

Biz Kızılay Patent olarak Arge yapan, yapmakta olan ya da yapacak olan bütün firmalara patent araştırmasını tavsiye etmekteyiz. Konu ile ilgili profesyonel yardım almak isterseniz bizimle iletişime geçiniz.

# İlginizi Çekebilir

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.