Marka itirazına karşı görüş

marka tescil sürecinde Türk Patent Enstitüsü Bülteninde yayınlanan bir markaya yapılan itirazın ardından marka başvurusu sahibi tarafından markaya yapılan itiraza karşı görüş verme hakkı verilir.

Türk Patent Enstitüsü tarafından marka sahibine bu durumu belirten ve “itiraz ile ilgili karşı görüşlerinizi içeren belge ve bilgilerin bir aylık süre içerisinde bildirilmesi, herhangi bir bildirimde bulunulmaması halinde itiraz mevcut bilgi ve belgelerle birlikte incelenecektir.” cümlelerini içeren bir yazı ile bildirimde bulunur. Bu yazının tebliğinden itibaren marka başvurusu sahibinin yapılan itiraza bir ay içerisinde karşı görüş verme hakkı bulunmaktadır. marka başvurusu na yapılan itiraza karşı görüş verilmesi durumunda itirazın incelemesi verilen karşı görüş ile birlikte yapılır. Yapılan İtiraza bir ay içerisinde herhangi bir karşı görüş verilmemesi halinde markaya yapılan itiraz incelenir. İtirazlara belirtilecek karşı görüşler, gelecek itiraza göre bir çeşit savunma niteliğindedir. Belirtilen karşı görüşler de genellikle yapılan itirazın markanın tescil edilebilirliğine engel oluşturan bir itiraz olmadığı beyan edilir.

marka başvurusu itirazına karşı görüş belirtme konusunda bilgi danışmak ve karşı görüş dosyalarının hazırlanmasında vekillik veya danışmanlık hizmeti almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.