Marka Arama

marka arama

Tüketicilere sunmakta olduğunuz mal ya da hizmetinizin kolay bir şekilde tanıtabilmek için özenle oluşturduğunuz markanızın sizin izniniz olmadan kullanılmasını ve sizin uzun yıllar boyunca markanıza verdiğiniz emekleriniz üzerinde haksız kazanç elde edilmesini engellemek için marka tescilinizi mutlaka yaptırmanız gerekmektedir. Marka tescili, markanızın size ait olduğunu gösterecek ve sizin izniniz olmadan hiç kimse markanızın ismini kullanamayacak, markanıza ait olan ürün veya hizmetlerin satışını gerçekleştiremeyecektir. Böyle bir durumun varlığını tespit etseniz bile marka tesciliniz sayesinde sahip olacağınız yasal hakları kullanarak hukuki işlemleri başlatabilecek, haksız kazançların önüne geçebileceksiniz.

Marka tescili yaptırabilmek için Türk Patent Enstitüsüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Bizzat kendiniz ya da bir vekil firma aracılığı yapacağınız başvuru ile yapılacak olan inceleme sonrasında TPE marka tescilinizi onaylayacak ya da reddedecektir. Marka tescilinizin reddedilmemesi için mutlaka tescil başvurunuzu yapmadan önce marka arama işlemlerini gerçekleştirmeli ve tescil ettirmek istediğiniz markanın başka birisinin ya da firmanın üzerine kayıtlı olup olmadığını tespit etmelisiniz. Marka arama sonrasında elde edeceğiniz verilere göre eğer bir benzerlik durumu varsa bazı noktalarda değişiklikler yaparak marka tescil başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısacası marka arama işlemi sayesinde kullanmak istediğiniz marka hali hazırda kullanılıyorsa bu durum tespit edilmekte ve siz kendi markanız üzerinde bazı değişiklikler yaparak benzerlikleri ortadan kaldırdıktan sonra marka tescil başvurunuzu gerçekleştirerek, başvurunuzun reddedilmesi ihtimalini ortadan kaldırabilirsiniz.

Marka arama marka tescil sürecini etkileyen noktalardan bir tanesidir. Markanın araştırılması ile elde edilen verilere göre gereken adımlar atılmakta ve markanızın tescil edilmesi yapılan son çalışmalara bağlı olarak kesinleşmektedir. Bu nedenle marka arama konusunda profesyonel olarak hizmet vermekte olan bir firma ile birlikte çalışmak son derece büyük bir önem taşımaktadır. Yapılabilecek en ufak bir yanlış marka tescil onayınızın tehlikeye girmesi anlamına gelebilmektedir.

Kızılay Patent firması olarak uzun zamandır marka arama ve marka tescil başvuruları konusunda müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Profesyonel ve deneyimli ekibimiz marka tescilinizin onaylanması için geçen süreçte her adımda size yardımcı olacak ve gereken her şeyi büyük bir titizlikle sizin için düşünecektir. Firmamız ile iletişim kurarak hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi alabilir, marka tescil sürecinde size yardım etmemizi ve ücretsiz olarak marka arama yaptırmayı sağlayabilirsiniz.

# İlginizi Çekebilir

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.