Coğrafi İşaret Tescili

Coğrafi işaret tescili, diğer sınai haklardan biraz farklı bir koruma şeklidir. Coğrafi işaret tescili, ürünleri koruyan bir koruma sistemidir.

Örnek verecek olursak; Gaziantep baklavasının coğrafi işaret tescili alındığı takdirde coğrafi işaret tescili belgesine sahip olan kurum ya da kuruluş bir başkasının Gaziantep baklavası üretmesini engellemez. Ama Gaziantep baklavasının gereği olan kriterlerin sağlanmaması durumunda ürünlerine Gaziantep baklavası adını veriyorsa coğrafi işaret tescili belgesine konu ürünü ihlal etmiş olur. Anlaşılacağı üzere coğrafi işaret tescili ürünleri ait oldukları coğrafi şartlara uygun üretim ve benzeri şartlarda kullanılmasını ve satılmasını sağlamak amacındadır.

Coğrafi işaret tescili ile ilgili daha detaylı bilgi için: coğrafi işaret tescili soru cevap başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz.

Coğrafi işaret tescili başvurusunda bulunmak için belli şartların ve dosyalamanın yapılması gerekmektedir. Coğrafi işaret tescili başvurusu için sizlerin de profesyonel bir yardım almanız için sizlere yardımcı olmaktan onur duyarız.

Eğer ki coğrafi işaret tescili konu bir ürün için başvuru yapmak isterseniz bizimle iletişime geçiniz.

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.