Patent Mühendisliği Hizmeti

Patent mühendisliği nedir?

Maalesef ülkemizde patent mühendisliği adı altında bir lisans programı bulunmamaktadır. Ancak farklı sektörler içerisinde nasıl ki yüksek gerilim mühendisliği, PLC yazılım mühendisliği, mikroişlemci yazılım mühendisliği gibi lisans bölümleri olmayan fakat sektörde bu isimlerle çağrılan uzmanlıklar varsa patent konusuna hakim olan mühendislere de patent mühendisleri sektör içerisinde söylenilmektedir.

Aslında bu kullanım tamamıyla doğrudur. Çünkü, mühendislik dalları temel bölümlerden oluşmaktadır. Örneğin bilgisayar mühendisleri yazılım alanında uzmanlaştıklarında yazılım mühendisi olarak anılmaktadır ve ya elektronik mühendisleri telekomünikasyon alanında uzmanlaştıklarında kendileri telekomünikasyon mühendisi olarak anılmaktadır. Bunun birçok örneği hem yurtiçinde hem de yurtdışında kullanılmaktadır. Özellikle yurtdışında çoğu bilgisayar ve elektronik mühendisi sistem mimarisi alanında çalıştıklarında sistem mühendisi olarak anılmaktadır.

Peki patentin mühendisliği olur mu? Tabi ki olur. Hatta birçok ülkede patent mühendisliği isminde lisans bölümleri bulunmaktadır. Şu an Türkiye dahil olmak üzere patent ofislerinde bulunan uzmanların çoğu mühendislik kökenli kişilerdir. Tıp ve Biyoloji alanlarında ise eczacı, doktor ve kimya mühendisleri genellikle patent mühendisi ya da patent uzmanı olarak çalışmaktadırlar.

Bizlerde Kızılay Patent olarak konusunun uzmanı marka vekili ve patent vekili mühendislerin oluşturduğu bir ekipten oluşmaktayız. Aynı zamanda stajyer mühendisler yetiştirerek sektöre patent uzmanları ya da mühendisler kazandırmaktayız. Her geçen gün ekibimize daha fazla patent mühendisi katmanın haklı gururunu yaşamaktayız.

Patent mühendisliği hizmeti Kızılay Patent’in konusuna uzman marka vekili ve patent vekili mühendisleri tarafından hukuk bürolarına, danışmanlık firmalarına, marka vekillerine, patent vekillerine ve patent firmalarına vermiş olduğu mühendislik ve ya vekillik hizmettir.

Kızılay Patent’in konusunda uzman mühendislerle verdiği patent mühendisliği hizmeti kapsamındadır.

– Patent / faydalı model tarifname yazımı,

– Patent / faydalı model raporlu ön araştırma hazırlanması,

– Patent / faydalı model analiz ve / ve ya kıyaslama raporlarının hazırlanması,

– Patent / faydalı model itiraz hazırlanması,

– Patent / faydalı model itirazlar karşı görüşler hazırlanması,

– Patent araştırma/inceleme raporlarına görüş hazırlanması,

– Tasarım Tarifnamelerinin hazırlanması,

– Tasarım itiraz, karşı görüş işlemlerinin hazırlanması,

– Uygun görülürse vekillik hizmetinin verilmesi,

– Ve her türlü marka, patent, faydalı model, coğrafi işaret tescili işlem adımının yurtiçi ve yurtdışı işlemine yapılması gerekenlerin yapılması,

Şeklindedir.

Bu hizmet kapsamında en başta gizlilik ve gerekli çalışmaları hak kaybına uğratmayacak şekilde olabildiğince hızlı yapmak esastır. Şuan bizler birçok danışmanlık firması, hukuk bürosu, patent firmasına bu hizmeti vermekte ve gerçekten gücümüze güç katacak şekilde bir partnerlik yürütmekteyiz. Sizler de eğer ki patent mühendisliği hizmetimizden yararlanmak isterseniz bizlerle iletişime geçiniz.

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.