Hakkımızda

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi

Patent konusu hukuki bir konu olduğu gibi teknik de bir konudur. Bu sebeple patent hukukunu ve mühendisliği bir araya getirmek amacıyla Kızılay Patent Mühendislik Arge Danışmanlık Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hizmet vermektedir.

Yurtdışında birçok ülkede patent mühendisliği diye tanımlanan ve yüksek lisans, doktora seviyelerinde eğitim görme imkanı olan bölümler mevcutken maalesef ülkemizde bu alanda bir bölüm bulunmamaktadır. Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi ise branşlarında uzman ve patent hukukuna hakim ve patent konularında oldukça tecrübeli olan mühendislerin bir araya gelmesi ile bu eksikliği kapatma amacını gütmektedir. Özellikle teknolojinin gelişmesiyle ve ülkeler arasındaki ticaretin gelişmesiyle patent konusu son yıllarda daha da çok önem taşımaktadır. Birçok dünya ülkesinde firmalar / şahıslar markalarını, patentlerini, tasarımlarını sadece kendi ülkelerinde değil birçok dünya ülkesinde tescil ettirmek istemektedirler. Bu durum patentli ürünlerin sağlamış oldukları hakların ülke sınırları dışında da kullanılacağı anlamı taşımaktadır. Geçmiş yıllarda ülkemizde, özellikle yabancı firma / şahıslara ait patentler tescilli olmadığı için patentli ürünler rahat bir şekilde ülkemizde üretilmekte ve hatta satılabilmekte idi. Ancak günümüzde bu durum özellikle patent bilinci tam olarak oluşamayan ülkemiz firma ve şahısları için sıkıntılar oluşturabilmektedir. Sürekli büyüme hedefi olan ülkemizin güzide firmalarının özellikle yabancı firma ve şahıslar karşısında teknik ve hukuki yönden destek vermek ve danışmanlık yapmak bizim öncelikli amaçlarımızdandır. Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi; kuruluş gününden bu güne belli ilke, değer, misyon, vizyon ve amaçlarla sürekli büyüme ve büyürken çevresine de değer katan, çevresini de geliştirmeyi amaçlayan bir patent vekil firması ve danışmanlık firmasıdır.

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak; güven vermek, müşteri memnuniyeti oluşturmak, sonuç odaklı olmak, kaliteli hizmet vermek, sürekli gelişim içinde olmak, sır saklamak, çevreye saygılı olmak, farklı olmak, insana saygılı olmak, vicdanlı olmak, faydalı olmak, dürüst olmak, şeffaf olmak, sorumluluk sahibi olmak, etik değerlere saygılı olmak ve teknolojik gelişmelere sürekli açık olmak bizlerin başlıca amaç ve değerlerimizdendir.

Misyonumuz:

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak; Türk firmalarının uluslararası arenada haklarının ülkemiz dışındaki firma / şahıslara karşı korunmasını sağlamak bizlerin en önemli misyonlarımızdandır.

Vizyonumuz:

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak; Türkiye’de eksikliğini hissettiğimiz patent mühendisliğinin sahip olduğu bilgi, birikim ve tecrübe ile eksikliğinin giderilmesini sağlamak ve Ülkemize sürekli olarak patent mühendisleri yetiştirmektir.

Hedefimiz:

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak; fikri sınai hakların ülkemizde tesisine akademik katkı dahil her türlü katkıda bulunmaktır. Ayrıca fikri sınai haklar alanında tüm dünyada hizmet veren bir firma olmak ise hedeflerimizdendir.

*İnsanların hayatına, faaliyetine egemen olan kuvvet yaratma, icat yeteneğidir. (M. Kemal Atatürk)

 

 

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.