Uluslararası Tescil İşlemleri

Uluslararası tescil işlemleri; profesyonellik gerektiren ve yurtdışında satış yapan her firma / şahıs için yapılması gereklilikten çok zorunluluk olan yasal gerekliliklerdir. Ülkemiz firmalar; patentlerini, markalarını, tasarımlarını nasıl ki ülkemiz sınırlarında korumak için uğraşıyorlarsa yurtdışında da satış yaptıkları ülkelerde uluslararası tescil işlemleri gerçekleştirmelidirler.

Uluslararası tescil işlemleri; markalar, patentler, coğrafi işaretler, entegre devre topografyaları ve telif hakları şeklinde gerçekleştirilebilirler. Ayrıca ülkesel farklılıklarda gözeterek yönlendirmeler yapılmalıdır.

Örneğin; Amerika’da patent koruması almak için uluslararası tescil işlemleri gerçekleştirmek isteyen bir kişiyi / firmayı Amerika’daki koruma çeşitlerine göre yönlendirmek gerekmektedir. Amerika’da “provisional patent” ve “non provisional patent” şeklinde geçen korumalar bilinmeli ve yönlendirme ona göre yapılmalıdır.

Markaların uluslararası tescil işlemleri için de ülkesel farklılıklar bulunmaktadır. Bir ülkede belge almak 1 sene sürerken diğer bir ülkede bu süre 5-6 yılı bulabilmektedir. Dolayısı ile yönlendirme tüm uluslararası tescil işlemleri için uzman kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

Uluslararası tescil işlemleri; yurtdışında ikamet eden vekiller aracılığı ile gerçekleştirilme zorunluluğu bulunmaktadır. Uluslararası tescil işlemleri sırasında nasıl ki Türkiye için profesyonel bir vekille çalışılıyorsa uluslararası tescil işlemleri için de işinde profesyonel vekillerle çalışılmalıdır.

Tabi ki; sizlerin uluslararası tescil işlemleri için profesyonel vekiller bulmanız oldukça zordur. Hatta bazı durumlarda kötü tecrübeler de yaşayabilirsiniz. Bu nedenle marka, patent, tasarım, telif haklarının uluslararası tescil işlemleri için bizlerle iletişime geçin ve doğru hizmet alın.

Aşağıdaki linklere tıklayarak ilgili alanlara gidebilirsiniz.

YURTDIŞI MARKA TESCİLİ

YURTDIŞI PATENT TESCİLİ

YURTDIŞI TASARIM TESCİLİ

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.