Patent Tescili

Patent Tescili | Patent Tescil

Bir ürün ya da teknik bir yöntemin kamu ile paylaşılması karşılığında devletler tarafından patent tescili başvurusu sahibine verilen gayri maddi hakka patent denilmektedir. Bu haklardan faydalanabilmek için patent tescil başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Patent tescili başvurusunda bulunulmayan ürün ya da yöntemler için patent tescili nin sağlamış olduğu haklar kullanılamaz.

Patent tescili başvurusunda bulunabilmek için öncelikle konusunun uzmanı olan kişiler tarafından tarifname ve istemler yazılmalıdır. Daha sonra yapılan teknik dosyalama sonucu patent tescili başvurusu yapılır. Patent tescil başvurusunda bulunmak korumanın belirlenmesi için ne denli önemli ise patent tescili sürecinin de iyi yönetilebilmesi o denli önemlidir.

[udesign_icon_font name=”fa fa-hand-o-right” color=”#dd3333″ size=”1.2em”] (“Patent tescili süreci”, “patent fiyatları”, “maliyetleri”, “ücretleri”, “patent nasıl alınır”, “nasıl yapılır”, “nereden alınır” gibi soruların cevaplarını arıyorsanız bizlere ulaşabileceğiniz gibi makeleler bölümümüze de yandaki linkten göz atabilirsiniz makaleler ayrıca tarifname hakkında daha detaylı bilgi için: patent tarifnamesi nasıl yazılır başlıklı makalemizi okuyabilirsiniz).

Kızılay Patent Tescili ve Mühendislik Ofisi olarak; patent tescili hizmetimizin tanımı şu şekildedir:

  • Müşterimize / müvekkilimize patent tescili sürecinde yaşayabileceği her türlü ihtimali anlatmak.
  • Müşterimizi / müvekkilimizi gereksiz masraflardan kurtarmak.
  • Patent tescili için gerekli buluş bilgilerini müşteri / müvekkillerimizden eksiksiz alarak patent tescili başvurusu için gerekli teknik dosyalamayı gerek teknik gerek hukuki anlamda gerçekleştirmek.
  • Teknik dosyalamanın eksiksiz olabilmesi adına bizler ve müşteri / müvekkillerimiz arasında teknik dosya için son teyit verilen ana kadar gerekli düzenlemelerini yapmak.
  • Patent tescili sürecinde karşılaşılabilecek süreci müşteri / müvekkilimiz adına yönetmek.
  • Patent tescil hizmetimizi doğru ve adil fiyat politikası ile gerçekleştirmek.
  • Müşterimizi / müvekkilimizi yararlanabileceği her türlü devlet teşviğinden faydalandırmak.
  • Sürecin yönetilmesi hususunda, gerekli her türlü bilgi ve belgenin müşterimizle / müvekkilimizle paylaşılmasını sağlamak.
  • Patent tescili süreci boyunca TPE’nin ya da uluslararası ofislerin her türlü gönderimini ve isteğini sizler adına takip etmek ve sizlere bildirmektir.

Sizler de eğer ki; patent tescil hususunda profesyonel anlamda mühendislik hizmeti ve vekillik hizmeti almak istiyorsanız. Bizlerle iletişime geçiniz ve Türkiye’nin neresinde olursanız olun bizlerden patent tescili için gerekli yardım alın.

Türkiye’nin her yeri için sizinle aynı dili konuşan mühendisimiz ile patent tescili için gerekli teknik dosyanız yanı başınızda hazırlanıyormuş gibi butik bir hizmet alın.

 

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.