İK Politikamız

Fikri ve Sınai haklar alanında Türkiye’de üniversitelerde maalesef ilgili bir bölüm bulunmamaktadır. Fikri ve Sınai haklar alanında işlem yetkisine sahip kişiler Türk Patent Enstitüsü’ne kayıtlı marka vekilleri ve patent vekilleridir. Marka vekilliği ve patent vekilliği Türk Patent Enstitüsü’nün iki yılda bir açtığı yeterlilik sınavları ile belirlenmektedir. Bu sebepten ötürü Kızılay Patent olarak bizler her çalışanımızı konusunda uzman kişiler olmaları hususunda eğitimler vererek ve eğitimler almalarını sağlayarak yetiştirmekteyiz. Kuruluş amaçlarımızdan birisi de zaten fikri sınai haklar alanında yetkin bireylerin ülkemize kazandırılmasıdır.

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak insan kaynakları politikamızı, öncelikle aşağıda bahsedilen kriterlere uygun kişilerin ekipleşmesi hususunda belirlemekteyiz.

Her aday personellerimizde aradığımız olmazsa olmaz kriterler:

1)    Dürüst olmak ve güvenilir olmak

2)    Müşteri / müvekkil yönetimini gerçekleştirebilmek

3)    Sürekli öğrenmeye istekli olmak

4)    Çabuk öğrenme yeteneğine sahip olmak

5)    Araştırma yeteneğine sahip olmak

6)    Sorumluluk sahibi olmak

7)    Sorumluluk almaktan kaçınmamak

8)    İşi, işyerini sahiplenebilmek

9)    Zaman yönetimi yeteneğine sahip olmak

Bu kriterlerin dışında bu kriterlere ek olarak, aranılan bir pozisyon var ise; pozisyonun gereği olan gerekli diğer niteliklere / kriterlere de sahip olunması beklenir.

Kızılay Patent ve Mühendislik Ofisi olarak bizim insan kaynakları politikamızın en başında “mutlu personel” bulunmaktadır. Bizler şuna inanmaktayız: “mutlu personel, mutlu işi ve işyerini, mutlu iş ve iş yeri ise doğru hizmeti getirmektedir. Doğru hizmet ise mutlu müşteri ve müvekkilleri sağlamaktadır.”

ADRES BİLGİLERİ

Ehlibeyt Mah. Ceyhun Atıf Kansu Cad. Gözde Plaza 130 /36 Çankaya - Ankara

ONLINE BAŞVURU FORMU
Sohbete Başla
Merhabalar size nasıl yardımcı olabiliriz? Whatsapp üzerinden hemen sohbete başlayabilirsiniz.